fbpx

It’s a kind of magic: Jonston Gin Kind of Blue

Dawno temu, destylacja miała sporo wspólnego z alchemią. Alchemicy już wtedy potrafili robić z cieczami niezłe “czary-mary”. Mogłoby się wydawać, że te czasy minęły bezpowrotnie, tymczasem… Bum. Mamy gin, który zmienia kolor. I nie tak sam od siebie. Trzeba dodać toniku. Nieźle co? Takie receptury istnieją już na świecie, ale w naszym kraju, w rzemieślniczym wydaniu, to prawdopodobnie pierwsza taka edycja.

Poznajcie Jonston Gin Kind of Blue.

Jonston Gin Kind Of Blue ma niesamowitą barwę

Jonston Gin Kind Of Blue ma niesamowitą barwę

Czym jest Jonston Gin Kind of Blue?

Kind of Blue, to jeden, ze sporej już kolekcji trunków od Jonston Distillery z Leszna. Giny to ich “oczko w głowie”, pamiętajmy jednak jeszcze o wódkach botanicznych (Lime & Habanero, Plum & Ginger) i ostatnim hicie, czyli serii butelkowanych koktajli w wydaniu “ready to drink” (Negroni, a już wkrótce Cosmopolitan). Na tle tych pierwszych, Kind of Blue zdecydowanie wyróżnia się kolorem.

Głęboka, błękitna barwa od razu rzuca się w oczy i budzi zainteresowanie. To dlatego, że trunek zawiera kwiat Klitorii Ternateńskiej uprawianej głównie w Azji. Ten “magiczny” składnik sprawia, że gin, w połączeniu z tonikiem zmienia kolor z błękitnego na… różowy. Daje to niesamowity efekt i robi spore wrażenie na gościach (sprawdziłem!).

Kwiat Klitorii Ternateńskioej

Kwiat Klitorii Ternateńskioej

Trunek rozlano do typowych dla ginów Jonston Distillery butelek o pojemności 700 ml i zestawiono z mocą 40%.

Co na etykiecie?

Wyjątkowej urody, frontowa etykieta została stworzona tak, że znajdujący się na niej sygnet z jelonkami rogaczami (o tym, skąd się wzięły na etykiecie przeczytasz w tekście Jonston Gin Alladyn by się zamienił) oraz napisy, mienią się błękitno-fioletowymi barwami. Część elementów jest wypukłych, więc już samo obcowanie z butelką jest przyjemnością.

Etykieta Jonston Gin Kind of Blue

Etykieta Jonston Gin Kind of Blue

Z etykiety, podobnie, jak w przypadku innych ginów tej marki dowiemy się, że wykorzystano tu destylację próżniową, alkohol powstaje w małych partiach, z udziałem pracy ludzkiej. Tuż pod korkiem znajdziecie numer partii oraz butelki, którą akurat trzymacie w ręku. Recepturę wzbogacono o dodatek różowego pieprzu, który nadaje trunkowi szczególnej wyrazistości.

Tylna część etykiety mówi o tym, dlaczego gin zmienia kolor oraz podpowiada, że do koktajlu Gin & Tonic, stworzonego na bazie Kind of Blue, dobrze jest dodać plasterek cytryny lub limonki.

Jak smakuje Jonston Gin Kind of Blue?

To może być zaskakujące, ale w degustacji solo, Kind of Blue pachnie mi przede wszystkim bardzo słodkimi pomarańczami. Są nuty jałowca, lasu i inne cytrusy. Całość układa się w słodko-orzeźwiający miks. W smaku pojawia się bardzo dużo cytrusów, jałowiec, biały pieprz i nieco kwiatowości. Finisz jest dość długi, pełen cytrusowej goryczki i rozgrzewających przypraw.

Jonston Gin Kind of Blue w kieliszku degustacyjnym

Jonston Gin Kind of Blue w kieliszku degustacyjnym

Już solo prezentuje się świetnie, a z tonikiem będzie tworzyć świetną parę.

A tu… magiczna przemiana.

 

Twój trunek w centrum uwagi. 

Jeśli pojawisz się na spotkaniu towarzyskim z tym ginem, na pewno wzbudzisz zainteresowanie. To znaczy trunek wzbudzi, ale to zainteresowanie przeniesie się na Ciebie :). Z pewnością zostanie też zapamiętany jako prezent. Świetny również dla firm na biznesowy upominek. Jeśli jednak wolicie cieszyć się magią Kind of Blue w bardziej kameralnym gronie, stwórzcie sobie domowy koktajl, który będzie Wam towarzyszył podczas serialowego wieczoru. Tak. Kind of Blue jest jednocześnie uniwersalny i niecodzienny.

Wybrane produkty Jonston Distillery znajdziesz w sklepie online.

Interesuje Cię marka Jonston? Przeczytaj inne teksty na blogu:

Lato wszędzie, czyli Jonston Gin w wydaniu Summer Vibes 2022

Wiosenne przebudzenie od Jonston Gin, czyli Spring Blossom

Wywiad z Katarzyną Janus, współwłaścicelką i autorką receptur w Jonston Distillery

Jonston Gin Winter Time, czyli GIN-gle bells.

Salud!, czyli Jonston Botanical Vodka Lime & Habanero

Na zdrowie.

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub