fbpx

Jonston Distillery: Negroni w wersji „ready to drink”

Lubicie koktajle a nie zawsze macie czas, chęć, składniki oraz odpowiednią wiedzę jak je dobrze przygotować? Jonston Distillery o tym wie i dlatego wprowadza na rynek Negroni w wydaniu „ready to drink”, w butelce. Chodzi o to, aby zwiększyć dostępność dobrych koktajli poprzez dostarczenie zarówno do barów, jak i domów gotowego, zestawionego już drinka. Wystarczy dodać kilka kostek lodu i… voila, mamy gotowy do wypicia świetny koktajl. Aby mieć pewność, że Negroni będzie naprawdę dobre Kasia i Paweł z Jonston Distillery, zaprosili do współpracy Piotra Sajdaka, uznanego w kraju i za granicą (Paryż, Berlin, Londyn) polskiego barmana, który pomógł skomponować drinka. Oto kilka słów o tym trunku.

Piotr Sajdak i Katarzyna Janus, fot. Jonston Distillery

Piotr Sajdak i Katarzyna Janus, fot. Jonston Distillery

Czym jest Negroni cocktail od Jonston Distillery?

Negroni to klasyczny, znany na całym świecie koktajl, który stanowi równowagę gorzkich i słodkich nut. Drink powstaje z równych części ginu, wermutu i słodko-gorzkiego likieru pomarańczowego. Receptura Negroni sygnowanego marką Jonston wykorzystuje Jonston Hibiscus Infused Gin, Luxardo Bitter Rosso oraz Spanish Vermút Rojo. Każda butelka zawiera ok 5 porcji koktajlu (jedna porcja – 100 ml). Nowa linia koktajli od Jonston Distillery (tak, będzie ich więcej) została nazwana Jonston Signature Cocktails. Trunek zestawiono z mocą 24%.

Negroni Cocktail to trunek typu ready to drink, fot. Jonston Distillery

Negroni Cocktail to trunek typu ready to drink, fot. Jonston Distillery

Co na etykiecie?

Negroni prezentuje się zupełnie inaczej niż dotychczasowe alkohole z Jonston Distillery. Nie ma jelonków rogaczy, są za to eleganckie, proste kształty skupiające uwagę na najważniejszych informacjach. Z etykiety dowiemy się m.in. że trunek powstał ze znaczącym udziałem pracy ludzkich rąk oraz powstaje w krótkich seriach. Etykieta wskazuje podkreśla również to, że jedną ze składowych koktajlu jest Jonston Gin.

Gdzie będzie można spróbować Negroni?

Linia produktów Jonston Signature Cocktails skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla odbiorców typu HoReCa, którzy nie prowadzą profesjonalnego koktajlu baru, np. ze względu na brak dedykowanego miejsca, a chcą raczyć swoich klientów wysokiej jakości koktajlami. Trunek jest już dostępny na stronie producenta a wkrótce pojawi się w sklepach specjalistycznych oraz lokalach gastronomicznych. Butelka, w sprzedaży detallicznej kosztuje 89 zł.

Być barmanem na domówce

Negroni i kolejne koktajle, które pojawią się w ramach linii Jonston Signature Cocktails mają szansę sporo zmienić. Bo, o to, w przystępnej formie można samemu serwować najlepsze koktajle na spotkaniach organizowanych w domu czy mieszkaniu. Już nie tylko whisky z colą czy gin z tonikiem, czyli proste miksery, które dziś rządzą na tego typu spotkaniach… Teraz można zaskoczyć gości czymś z wyższej, barmańskiej półki

Na zdrowie!

Interesuje Cię marka Jonston? Przeczytaj inne teksty na blogu:

Lato wszędzie, czyli Jonston Gin w wydaniu Summer Vibes 2022

Wiosenne przebudzenie od Jonston Gin, czyli Spring Blossom

Wywiad z Katarzyną Janus, współwłaścicelką i autorką receptur w Jonston Distillery

Jonston Gin Winter Time, czyli GIN-gle bells.

Salud!, czyli Jonston Botanical Vodka Lime & Habanero

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub