fbpx

Relacja z pierwszych otwartych warsztatów 40procent.pl

Pierwsze, otwarte spotkanie degustacyjne „wódka: poczuj różnicę” zorganizowane pod szyldem 40procent.pl za nami. Niezwykle gościnne progi lokalu Longway: cocktail & vodka bar w Katowicach licznie wypełnili spragnieni wiedzy (i nie tylko) Uczestnicy.

Sala w Longway, miejsce warsztatów

Sala w Longway, miejsce warsztatów

W ten piątkowy, chłodny (w końcu to 7 luty) wieczór atmosfera była naprawdę gorąca. Niespełna 20 osób zainwestowało swój czas i kilkadziesiąt złotych, aby poznać kilka faktów dotyczących historii wódki i destylatów kraftowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji. Próbowaliśmy alkoholi: Wokulski – wódka rzemieślnicza, Grochowica, Młody Ziemniak 2018, Piołunówka Jakob Haberfeld.

Wokulski wódka rzemieślnicza

Wokulski wódka rzemieślnicza, fot. Katarzyna Hauton

Grochowica

Grochowica, fot. Katarzyna Hauton

Młody Ziemniak Blog o wódce

Młody Ziemniak 2018, fot. Katarzyna Hauton

Piołunówka Jakob Haberfeld

Piołunówka Jakob Haberfeld, zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości marki Jakob Haberfeld

Od al kuhul do polskiego kraftu

Miałem wielkie szczęście, bo na spotkanie przyszła rewelacyjna ekipa. Wszyscy zainteresowani tematem, chętni do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję! To spotkanie było dla mnie czystą przyjemnością.

Trudno opisać co tam się działo, trzeba było to przeżyć 😊. To była Lepsza Strona Wódki w pigułce. Opowiedziałem nieco o tym jak to się stało, że sam zainteresowałem się alkoholami mocnymi i podzieliłem się wiedzą na temat historii wódki. Pokazałem podstawowe cechy, które musi posiadać napój spirytusowy, aby mógł nazywać się wódką oraz zwróciłem uwagę na rosnący trend mocnych alkoholi kraftowych, które wódkami nie są (choć na pierwszy rzut oka bardzo je przypominają).

Oczywiście ważnym punktem była degustacja. Próbowaliśmy trunków z charakterystycznych kieliszków degustacyjnych w kształcie tulipana. Każdy mógł poczuć wyjątkowy aromat i smak przygotowanych alkoholi. Degustacja szybko przerodziła się w żywą dyskusję, pełną merytorycznych opinii.

warsztaty degustacyjne 40procent.pl

Warsztaty degustacyjne 40procent.pl

Opinie uczestników

Na koniec poprosiłem Uczestników o pisemne wyrażenie krótkich refkleksji na temat spotkania. Wszyscy poczuli różnicę! Pozwólcie, że przybliżę fragmenty kilku z nich:

  • Marcin! Whoa! Czekałem kilka dobrych lat by ktoś wszedł z kagankiem oświaty w to społeczeństwo i zaczął mówić, wbrew pozorom, o trudnych rzeczach, w taki sposób. Dzięki! (Michał)
  • Naprawdę super! Bardzo ciekawe smaki (Krzysztof)
  • Rewelacja! Poczułem różnicę! (Marek)
  • Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie wódki były wyjątkowe (Adrian)
  • Bardzo pozytywne spotkanie, które przerodziło się w super dyskusje na temat produkcji, doświadczeń i smaków każdego trunku (Jarosław)
  • Bardzo fajna inicjatywa. Nie wiedziałem, że wódki mogą się od siebie tak różnić. Jestem mile zaskoczony. (Marcin)

A po warsztatach zostałem zaproszony na mały „after” 🙂

Spotkanie po warsztatach 40procent.pl

Mały „after” po warsztatach z super ekipą.

Niebawem kolejne spotkanie

Było też nieco konstruktywnej krytyki, którą otrzymałem w bezpośrednich rozmowach tuż po warsztatach. Dzięki temu następnym razem będzie nieco zmian 😊. Jakie to będą zmiany i co czekać będzie na Gości kolejnego spotkania – o tym już wkrótce. Pamiętajcie, aby śledzić profile na Instagram i Facebook. Tam zawsze znajdziecie najświeższe informacje.

Do zobaczenia.

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub