Już 16 października 2019 rozpoczyna się 10., jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Salonu Win i Alkoholi, organizowanego przez M&P. Festiwal promujący dobrej jakości alkohole odbędzie się w Warszawie (16-17 paździenika) i Katowicach (18 października). Cieszy fakt, że wydarzenie ma swoje śląskie wydanie. Długo wahałem się czy się wybrać, zwłaszcza, że do niedawna nie było wiadomo, czy na śląsku pokazane będą także wódki.

Wódki na festiwalu win?

Niedawno organizator poinformował mnie jednak, że przy okazji śląskiej edycji będą prezentowane (nielicznie, ale jednak) także czyste wódki. Wśród nich: rosyjska Viche Pitia, Crystal Head Vodka – w charakterystycznej butelce o kształcie ludzkiej czaszki, a także polskie alkohole z Wielkopolskiej Wytwórni Wódek Polanin: Pawlina, Dwór Polski i Starosta. Finalnie, zdecydowałem się więc wziąć udział w Katowickiej części tego wydarzenia. Jako ciekawostkę dodam, że Polanin rozlewa także opisywaną już przeze mnie na blogu Grochowicę.

Poniżej kilka zdjęć pożyczonych od organizatora festiwalu i zarazem dystrybutora.

 

Viche Pitia wódka 40procent.pl Blog o wódce
Viche Pitia
Wódka Starosta 40procent.pl Blog o wódce
Wódka Starosta, Wódka Pawlina 40procent.pl Blog o wódce

Wódka Pawlina, https://wina-mp.pl/produkty/wodka/polska/pawlina-vodka-kartonik

Wódka Crystal Head 40procent.pl Blog o wódce
Crystal Head Vodka,

Ceny biletów

Ceny biletów na część warszawską wynoszą od 50 do 100 zł. Udział w dniu katowickim to wydatek 50 zł. Jak podaje organizator, w tym dniu na ok. 30-tu stanowiskach producenckich zostanie zaprezentowanych kilkaset win i mocnych alkoholi tworzonych w znakomitych winnicach i destylarniach całego świata. A Przy wyjściu dla każdego gościa – prezent niespodzianka, ciekawe co to będzie :).

Bądź na bieżąco

Nie mogę się doczekać. Oczywiście będę Was informował na bieżąco o przebiegu wydarzenia w Katowicach. Dlatego warto śledzić profile 40procent.pl na Instagramie i Facebooku.

 

Zdjęcia alkoholi pochodzą z następujących stron organizatora festiwalu, firmy M&P:

https://wina-mp.pl/produkty/wodka/kanada/crystal-head-vodka-czaszka-07l

https://wina-mp.pl/produkty/wodka/polska/pawlina-vodka-kartonik

https://wina-mp.pl/produkty/wodka/polska/starosta-07l

https://wina-mp.pl/produkty/wodka/rosja/viche-pitia-caraway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *