Na rynku dostępna jest od niedawna intrygująca nowość – Wódka Puszcza. Nie mogłem więc puścić płazem okazji do spróbowania tego trunku. A ta pojawiła się całkiem niedawno, kiedy to dystrybutor przesłał mi butelkę wprost z  Wytwórni Wódek Koneser – słynnej rozlewni, której historia sięga XIX wieku.

Wódka Puszcza to nowość na polskim rynku
Wódka Puszcza to nowość na polskim rynku

Wiadomo, każdy nowy, polski destylat cieszy się moim zainteresowaniem, a kiedy na etykiecie pojawia się określenie „rzemieślniczy”, ciekawość dodatkowo rośnie. Z radością przystąpiłem zatem do „dogłębnej” analizy 😊. Poniżej kilka słów o Wódce Puszcza.

Czym jest Wódka Puszcza?

Wódka Puszcza to trunek stworzony na bazie spirytusu żytniego (odmiana Dańkowskie Granat z wielkopolskich upraw) i destylatu owocowego. Spirytus poddano pięciokrotnej destylacji „w jednej z najlepszych i najstarszych destylarni w Polsce”, z kolei destylat owocowy powstawał w tradycyjnych, miedzianych alembikach.  Wykorzystano wyłącznie naturalne składniki. Trunek, który zabutelkowano (500 ml) z mocą 42%, rozlano w Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.

Surowcem do produkcji Wódki Puszcza jest żyto odmiany Dańkowskie Granat
Surowcem do produkcji Wódki Puszcza jest żyto odmiany Dańkowskie Granat

Co na etykiecie?

Jeżeli chodzi o etykietę, to dominuje kolor intensywnej czerwieni, która często używana jest na butelkach z destylatem żytnim. Na froncie butelki znajduje się wizerunek łosia z dużym napisem Puszcza. Poniżej, znajdziecie informacje o tym, że jest to wódka rzemieślnicza, 5-krotnie destylowana. Zaznaczono tu także, że alkohol destylowano w miedzianej kolumnie, na bazie tradycyjnej receptury, opartej o mieszankę destylatów.

Puszcza to porządna wódka żytnia, wyróżniająca się na tle innych, popularnych marek
Puszcza to porządna wódka żytnia, wyróżniająca się na tle innych, popularnych marek

Jak smakuje Wódka Puszcza?

Wódka Puszcza to trunek, który oprócz tego, że ma wywołać pożądany efekt, ma też smakować. Wykorzystanie wysokiej jakości spirytusu umożliwia komfortową konsumpcję także w temperaturze pokojowej (tak, „ciepłą”). Marka sama podpowiada, że wódka smakuje tak samo dobrze schłodzona, jak i w wyższej temperaturze i zaleca „kalibrację”, czyli najpierw przepłukanie ust mocnym alkoholem (może być Puszcza), aby przy drugim shocie poczuć więcej smaku. Ta sama zasada obowiązuje przy alkoholach o bogatych walorach degustacyjnych.

Wódka Puszcza pachnie jak dobra żytnia wódka. Jest delikatny aromat prażonego ziarna, jest słodycz tofii. Trudno doszukać się owoców. W smaku przypomina krówki, karmel, cukierki Werther’s Original. W finiszu pieprzna z odrobiną kakao. Porządna wódka na wiele okazji.

Wódka Puszcza może być serwowana także w temperaturze pokojowej
Wódka Puszcza może być serwowana także w temperaturze pokojowej

Ile kosztuje Wódka Puszcza (i gdzie kupić)?

Wódki Puszcza szukać można w sklepach sieci Kaufland, Auchan, ITM i Aldi. Cena butelki najcześciej mieści się w przedziale 35 – 40 zł.

Wódka biesiadna o dużej dostępności.

Wódka Puszcza bardzo dobrze sprawdzi się jako urozmaicenie dla popularnych i powszechnie występujących na półkach marketów wódek. Domówki i imprezy klubowe to te okoliczności przyrody, w których Puszcza zadba o odpowiedni klimat do rozmów o tym, co w trawie piszczy. Adresatem trunku jest pokolenie Milenialsów mieszkających w miastach, wyedukowanych i świadomych zachodzących zmian, prowadzących aktywny styl życia.

Na zdrowie! Pamiętajcie o odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Puszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.