Paweł Dudek, polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance, występujący pod pseudonimem Czadoman, zafundował mi mały romans z Rudą. Tak właśnie nazwano nową wódkę, która niedawno pojawiła się na rynku. W odpowiedzi na kilka pytań dotyczących genezy alkoholu, napisano mi, że pomysł na Rudą Wódkę zrodził się kilkanaście miesięcy temu a jej nazwa nawiązuje do piosenki, która porwała serca fanów Czadomana – „Ruda tańczy jak szalona”. Czadoman chciał zamknąć w butelce odrobinę zabawy i imprezowego szaleństwa.

Ruda Wódka by Czadoman
Ruda Wódka by Czadoman

Sprawdziłem, że wspomniany utwór, który pojawił się na YouTube w 2014, zanotował dotąd ponad 127 milionów wyświetleń.

Podobno Paweł Dudek osobiście przetestował kilkaset próbek alkoholi od różnych producentów, co sprawiło, że mocniej zainteresował się światem degustacji. Artysta brał również czynny udział w procesie wyboru butelki, czy projektowania etykiety. Producent napisał mi także, że Czadoman wybrał przepalankę, ponieważ jest to tradycyjny, polski alkohol, który zdarzało mu się pijać w młodości.

Czym jest Ruda Wódka by Czadoman?

Ruda Wódka to premierowy alkohol firmowany przez artystę muzyki tanecznej znanego jako Czadoman. Wódkę przygotowano w oparciu o mieszankę spirytusu rektyfikowanego (niestety nie znam surowca) ze skarmelizowanym cukrem, przez co trunek nabrał bursztynowej barwy. Rudą rozlano z mocą 40% do dość wysokich butelek o pojemności 700 ml.

Jak smakuje Ruda Wódka by Czadoman?

Po raz pierwszy próbowałem Rudej w kieliszku degustacyjnym w temperaturze pokoju (hotelowego). Tu możecie zobaczyć wideo z degustacji. Bursztynowy, miodowy kolor trunku współgrający z nazwą alkoholu jest całkiem zachęcający. Spodziewałem się tu sporo słodyczy w aromacie, a okazuje się, że nie ma jej za wiele. Zapach jest nieco alkoholowy, z nutami czekolady i odrobiną cukru. Mnie przypomina to nieco czekoladki cukrowe w czekoladzie z zawartością alkoholu. Pamiętam takie z młodych lat, one były w kształcie buteleczek – być może je znacie. Po dłuższym obcowaniu pojawiają się też wiśnie w spirytusie. W smaku więcej słodyczy niż, potem trochę czekolady, coś jak mieszanka studencka – rodzynki, orzechy, może nawet nieco daktyli. Finisz już z mniejszą dozą słodyczy, krótki z gorzką czekoladą.

Ruda Wódka w kieliszku degustacyjnym
Ruda Wódka w kieliszku degustacyjnym

Ile kosztuje Ruda Wódka by Czadoman?

W sklepach online cena oscyluje wokół 50 zł za butelkę 0,7.

Co na etykiecie?

Frontowa etykieta, której kształt może przypominać kontury kobiecego ciała ma kolor beżu. Znajdziecie tu duży napis RUDA wódka oraz rysunkowy wizerunek twarzy kobiety posiadającej długie włosy wiadomo jakiego koloru 😊. Poniżej lekko zmodyfikowany fragment tekstu wspomnianej piosenki: „Ruda tańczy jak szalona, Tak smakuje tylko ona, Rudą wódkę pokochałem, z Rudą noce są wspaniałe” i spory dopisek „by Czadoman”. W dolnej części na złotym pasku informacja o tym, że alkohol wyprodukowano w Polsce według klasycznej receptury.

Tylna etykieta to dłuższy tekst, którego treść poniżej.

Ruda Wódka - tylna etykieta
Ruda Wódka – tylna etykieta

Ruda to imprezowa bestia!

Kiedy Ruda wchodzi na stół, nie można oderwać od niej wzroku. Jest słodka i kusząca, a jednocześnie ma mocny charakter i temperament. Szalona imprezowiczka, jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa – to cała ona!

Ruda Wódka by Czadoman to przepalanka, czyli tradycyjny polski trunek na bazie karmelu. Ruda wódka jest słodka w smaku i ma piękny bursztynowy kolor.

Czadoman.

Szoty i koktajle

Wydaje się, że Ruda Wódka jest marketingowo dobrze poukładanym produktem. Sprawdzi się zapewne w szotach w klubach, ale również na domówkach. Można próbować też jako alkoholu deserowego, likierowego, choć ze względu na sporą moc, nie każdemu będzie odpowiadać. Z pewnością daje spore pole do popisu dla kreatywności barmanów. Ruda będzie bowiem z pewnością bohaterką wielu koktajli. Alkohol jest dość przystępny i bardzo pijalny, przez co nie powinien zbyt długo zalegać w barku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *