fbpx

Poczuj różnicę ze Smarduch Family Distillery: relacja ze spotkania degustacyjnego

Ależ się działo. Spotkanie degustacyjne z marką Smarduch Family Distillery zorganizowane przez 40procent.pl i katowicką Kawiarnię Nad Dachami okazało się ciekawym doświadczeniem dla niespełna 30 uczestników.

Do spróbowania było 5 różnych alkoholi

Do spróbowania było 5 różnych alkoholi, fot. Paweł Szutta

“Bardzo dziękuję za sobotnie spotkanie. Dla mnie, było to mega pozytywne doznanie. Całe wydarzenie było na świetnym poziomie, a to co robisz i jak robisz zasługuje na same pochwały”

“Było świetnie”

“Dziękujemy za fajny wieczór”

To kilka opinii, które zebraliśmy od uczestników.

Wyjątkowe trunki

W trakcie spotkania, uczestnicy mieli okazję poznać alkohole klasy premium, których smaku jeszcze nie znali. Podczas prezentacji, pod hasłem „Poczuj różnicę” zostali zapoznani z podstawami sztuki degustacji oraz trunkami, które są dostępne tylko w sklepach specjalistycznych.

Bohaterami wydarzenia były marki Smarduch Family Distillery i Nalewki Kresowe, których alkohole degustowano w trakcie spotkania. Gościem specjalnym był Stanisław Smarduch, współwłaściciel rodzinnej firmy, autor receptur i mistrz destylacji. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki polskiego, gorzelniczego rzemiosła, przegląd polskich destylarni rzemieślniczych oraz typy produktów. Następnie zostali wprowadzeni w świat degustacji alkoholi metodą SAT (Systematic Approach To Tasting), a po tym przystąpili do degustacji alkoholi stworzonych przez Smarduch Family Distillery.

Podczas spotkania można było poznać podstawy sztuki degustacji

Podczas spotkania można było poznać podstawy sztuki degustacji, fot. Paweł Szutta

Niecodzienne receptury

Próbowaliśmy m.in takich trunków jak: Wódka Żytnia Malinowa, Wódka Żytnia Ogórek Zielony, Wódka Żytnia Mandarynkowa, Wódka Ziemniaczana Chrzanowa, Duch Kniei, a także Nalewka Szarlotka, Nalewka Malinowa, Nalewka Zimowa, Nalewka Wiosenna. Uczestnicy przekonali się, że wódka może mieć wyrazisty, wytrawny smak pochodzący od naturalnych surowców. Na zakończenie odbyła się część nieformalna, podczas której uczestnicy mogli spróbować innych rzemieślniczych alkoholi, korzystając z oferty barowej.

Wódka Żytnia Mandarynkowa zrobiła duże wrażenie na gościach

Wódka Żytnia Mandarynkowa zrobiła duże wrażenie na gościach, fot. Paweł Szutta

 

Wódka Żytnia Malinowa to jeden z klasyków od Smarduch Distillery

Wódka Żytnia Malinowa to jeden z klasyków od Smarduch Distillery, fot. Paweł Szutta

 

Duch Kniei to najbardziej utytułowany likier od Smarduch Family Distillery

Duch Kniei to najbardziej utytułowany likier od Smarduch Family Distillery, fot. Paweł Szutta

Do zobaczenia!

 

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub