fbpx

OVII Spirits: wódka destylowana z pomidorami

Wódka z pomidorami w kategorii wódek owocowych? Okazuje się, że pomidor w znaczeniu botanicznym jest owocem, natomiast, z puntu widzenia rynku spożywczego (wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług) – warzywem. Bardzo niewielka ilość cukru  w pomidorach sprawia, że mało kto pomyślałby o tym, aby z pomidorów zrobić wysokoprocentowy alkohol. No, ale od czego mamy Drake Distillery i ich markę OVII. Krzysztof Kaczor, właściciel i Master Distiller w Drake słynie z podejmowania przeróżnych wyzwań świata destylacji, więc podjął i to. Na pierwszy rzut oka, łączenie smaku pomidorów z alkoholem wysokoprocentowym może wydać się dość ekscentryczne, ale kiedy pomyślimy sobie o Krwawej Mary, optyka nieco się zmienia.

Wódka z pomidorami OVII - nowość w ofercie Drake Distillery

Wódka z pomidorami OVII – nowość w ofercie Drake Distillery

Czym jest wódka OVII z pomidorami?

Trunek uzupełnia linię alkoholi tworzonych w wielkopolskiej Drake Distillery. Poza licznymi okowitami i innymi tworzonymi tu pod marką OVII destylatami, od niedawna dostępne są również wódki. Jak dotąd były to wódki typowo owocowe: z truskawkami, jabłkami i gruszkami. Latem 2021 roku na rynku pojawiła się także wódka z pomidorami. Wódki OVII, podobnie jak inne alkohole w Drake, destylowane są powoli, w miedzianym alembiku. Alkohole destylowane są powoli, w miedzianym alembiku. Trunek powstaje poprzez destylację spirytusu zbożowego wraz ze świeżymi pomidorami pochodzącymi z wielkopolskich upraw. Wódkę zestawiono z mocą 40% rozlano do smukłych butelek o pojemności 700 ml.

Wódka z pomidorami dołącza do portfolio OVII Spirits

Wódka z pomidorami dołącza do portfolio OVII Spirits

Co na etykiecie?

Przednia część etykiety przedstawia okrągły znak towarowy OVII. Poniżej znajdziecie podpis, który mówi o tym, że wódka jest destylowana ze świeżymi pomidorami. Znajdziecie tu również replikę podpisu Krzysztofa Kaczora. Poniżej tekst od producenta, z którego dowiecie się m.in., że destylarnia powstała już w 2010 roku i specjalizuje się w rzemieślniczej destylacji owoców a do destylacji używane są surowce pochodzące od zaprzyjaźnionych rolników.

Wódka z pomidorami OVII to kolejny wyjątkowy trunek z Drake Distillery

Wódka z pomidorami OVII to kolejny wyjątkowy trunek z Drake Distillery

Jak smakuje wódka OVII z pomidorami?

Pewnie zastanawiacie się czy tu da się wyczuć świeże pomidorki. Okazuje się, że raczej nie. Wódka mi bardziej raczej keczupowymi chrupkami cheetos, pomidorami w puszcze, passatą. W smaku za to pojawia się sporo zielonych roślin i niedojrzałych pomidorów oraz słodycz żytniego spirytusu. W finiszu odnalzałem się klimaty zupy pomidorowej i keczupu. Bardzo ciekawy, oryginalny trunek, choć zapewne nie dla każdego.

Jak jest cena wódki OVII z pomidorami?

Butelka o pojemności 700 kosztuje 99 zł. Selekcję alkoholi OVII znajdziecie w sklepie online 40procent.pl

Ciekawostka w domowym barku

Butelka wódki OVII z pomidorami przyda Wam się jeśli będziecie chcieli zaskoczyć swoich gości czymś wyjątkowym. Alkohol z powodzeniem może podać do i po posiłkach kuchni polskiej zarówno mięsnej, jak i wegetariańskiej. Warto zaserwować go w kieliszku degustacyjnym, w temperaturze pokojowej – wtedy jego walory degustacyjne odczujecie najbardziej. Niezłą zabawą może być zrobienie komuś testu w ciemno, na zasadzie „zgadnij co masz w kieliszku”. Zaryzykuję twierdzenie, że świetnie sprawdzi się w koktajlach z sokiem pomidorowym w stylu wspomnianej we wstępie Krwawej Mary.

Wódka z pomidorami OVII

Wódka z pomidorami OVII

Próbujcie w różnych konfiguracjach, byle odpowiedzialnie.

Na zdrowie.

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub