fbpx

Okowita z legnickiego pilsa: nowość od Grochowica Spirits

„To jest najlepszy alkohol, jaki dotąd stworzyłem” powiedział mi Artur Król, założyciel i prezes Grochowica Spirits, podczas rozmowy ze mną na temat swojej najnowszej okowity. Teraz już mogę potwierdzić.

Frontową etykietę zdobi złoty lew

Okowita z legnickiego pilsa od Grochowica Spirits

Przyznam się Wam, że pierwszy trunek spod ręki Artura Króla – Grochowica, był dla mnie odkryciem, przełomem. Produktem, który rozbudził oczekiwania na kolejne, wyjątkowe alkohole. Potem była BIBA – bardzo dobra wódka, ale mimo to – lekkie rozczarowanie, nie ze względu na jakość, ale recepturę. Fajnie, że z dodatkiem wody termalnej, ale to wciąż „tylko” czysta wódka. Niedługo potem pojawił się Horst – fajny pomysł na blend spirytusu ziemniaczanego i destylatu z grochu. Ten kupaż dał bardzo ciekawy efekt i zaowocował jedną z moich ulubionych obecnie wódek. Wróciły więc nadzieje na wyjątkowe rzeczy od Grochowica Spirits. Spodziewałem się, że kolejnym trunkiem może być właśnie destylat z piwa i tak właśnie jest.

Czym jest okowita z legnickiego pilsa?

Okowita z legnickiego pilsa to efekt współpracy Grochowica Spirits i Browaru Książęcego w Legnicy. Destylacja odbyła się w Podkarpackiej Destylarni Okowity. Powstało 277 butelek o pojemności 700 ml i mocy 43%. Twórcy postawili tu na piwo świeże, które destylowano tej samej doby, w której piwo zostało uwarzone. Jaki to dało efekt?

Okowita z legnickiego pilsa ma liczne walory degustacyjne

Okowita z legnickiego pilsa ma liczne walory degustacyjne

Jak smakuje okowita z legnickiego pilsa?

Ależ tu się dzieje. Intensywny zapach świeżego, orzeźwiającego pilsa, takiego prosto z tanka z delikatnym chmielem na czele. Tuż po chwili mamy takie bum słodkich owoców, głównie liczi, melon, mango, arbuz, trochę brzoskwini i gumy balonowej. Potem nuty typowo roślinne siano, zielona herbata i trochę trawy. Mega. W smaku najpierw świeże, gazowane piwko, chmiel, zielone rośliny, trochę limonki. W finiszu goryczka, dojrzewające orzechy włoskie i dalej chmiel. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie ta okowita. Dość nietypowa w tej kategorii destylatów, ale to właśnie mi się w niej podoba.

Wyjątkowy smak i aromat okowity zaskoczy niejednego amatora trunków premium

Wyjątkowy smak i aromat okowity zaskoczy niejednego amatora trunków premium

Co na etykiecie?

Czysta, prosta, elegancka etykieta utrzymana jest w granatowo-złotej kolorystyce. Dominuje na niej herb z lwem trzymającym kufel piwa. Poniżej nazwa trunku – okowita z legnickiego pilsa. Na samym dole zaznaczono, że trunek jest efektem współpracy Grochowica Spirits i Browaru Książęcego w Legnicy. Na tylnej etykiecie z kolei można znaleźć grafikę symbolizującą Zamek Piastowski w Legnicy.

Tylna etykieta okowity z piwa od Grochowica Spirits

Tylna etykieta okowity z piwa od Grochowica Spirits

Ile kosztuje okowita z legnickiego pilsa?

Butelka okowity z legnickiego pilsa to inwestycja na poziomie 299 zł. Selekcję trunków od Grochowica Spirits znajdziecie w sklepie online.

Na dobre okazje

Okowita z legnickiego pilsa będzie świetnym trunkiem na specjalne okazje. Warto także poczęstować nim piwnych smakoszy oraz amatorów destylatów. Polecam też podanie swoim gościom „w ciemno” z zapytaniem „zgadnij, z czego jest ten alkohol”. Warto serwować ją w temperaturze pokojowej w szkle pozwalającym cieszyć się bogatym aromatem i smakiem tego trunku. Butelek jest niewiele, więc nie ma co czekać z zakupem 😊.

Okowita z piwa od Grochowica Spirits sprawdzi się także w plenerze

Okowita z piwa od Grochowica Spirits sprawdzi się także w plenerze

Na zdrowie.

Powrót

Bądź na bieżąco!

obserwuj lub polub