Jakiś czas temu, redakcja magazynu o alkoholach Aqua Vitae wysłała do mnie kilka alkoholi z prośbą o krótkie  recenzje. Możecie je znaleźć w najnowszym wydaniu periodyka oraz… poniżej 😊. Redakcji bardzo dziękuję za zaufanie a Wam, sygnalizuję rynkową obecność kilku trunków. Co najmniej jeden z nich dobrze znacie. A pozostałe? Domyślam się, że raczej nie.

Aqua Vitae okładka
Aqua Vitae okładka
Próbki alkoholi Aqua Vitae
Próbki alkoholi Aqua Vitae

Precious Vodka

Alkohol produkowany w Bułgarii od 2010 roku przez rodzinę Maleev, w jednej z najstarszych destylarni w Europie. Jego cechą charakterystyczną jest na pewno wyjątkowa butelka w kształcie diamentu. Producent podaje, że receptura, destylowanej z pszenicy ozimej wódki Precious, pochodzi z siedemnastowiecznej Polski.  W delikatnym aromacie dominuje słodycz i wanilia, wyczuwalna jest także biała czekolada. W smaku łagodna, kremowa słodycz. Długi, lekko pikantny finisz. Moc: 40%. Średnia cena: 255 zł. Pojemność butelki: 0,5l.

Precious vodka 40procent.pl Blog o wódce
Precious vodka, zdjęcie pochodzi z: preciousvodka.com

Bairille Honey Distillate 3 YO

Pierwsza w Europie okowita miodowa starzona w beczkach dębowych. Alkohol powstaje w destylarni Piasecki w Tomaszkowie koło Olsztyna. Bairille to destylat z miodu pszczelego, który spędził w dębinie trzy lata, przez co nabrał ciemnego, bursztynowego koloru. Potem rozlano go do eleganckich, pękatych butelek. W aromacie wyczuwalny miód kwiatowy, słodkie jabłka i brandy. W smaku miód, ale zaskakująco wytrawny, gorzkawy, z nutami drewna. Finisz długi, dalej wytrawny, dębowy. Moc, 40%. Pojemność: 0,5l. Średnia cena: 82 zł.

Bairille_Honey 40procent.pl Blog o wódce
Bairille Honey, zdjęcie pochodzi z: destylarniapiasecki.pl

Folwark Janików Wódka

Nazwa trunku promuje miejscowość, w której mieści się zakład producenta – firmy BZK Alko. W przeszłości był tu folwark i to do jego tradycji odwołuje się marka. Wódka czysta powstaje z mieszanki destylatów z dodatkiem spirytusu żytniego z upraw bio. Słodki, waniliowy aromat uzupełniają nuty zbożowe i prażone ziarno. W smaku słomkowa mleczna słodycz, później pikantna. Finisz waniliowo-bakaliowy. Pod marką Folwark Janików dostępne są również wódki smakowe: śliwka z amaretto, pigwa z whiskey irlandzką, wiśnia z brandy i czarna porzeczka z whisky. Średnia cena: 30 zł. Moc: 40%. Butelka 0,5l.

Folwark Janików Wódka 40procent.pl blog o wódce
Folwark Janików Wódka, zdjęcie pochodzi z: bzkalco.pl

Siwucha

Jeden z flagowych produktów koncernu Pernod Ricard. Powstaje z mieszkanki spirytusu zbożowego i destylatu jęczmiennego. Walory wizualne (słomkowy kolor) i charakterystyczny smak uzyskiwane są jednak przede wszystkim dzięki dodaniu ekstraktu z owoców tarniny. Butelka zamykana jest naturalnym korkiem i ręcznie lakowana. W aromacie wyczuwalne ziarna zbóż, orzechy, wanilia i nieco słodyczy. W łagodnym, cierpkawym smaku obecne są nuty owoców leśnych. Krótki, gorzkawy finisz. Moc: 40%. Średnia cena: 30 zł. Butelka 0,5l.

Siwucha wódka 40procent.pl Blog o wódce
Siwucha wódka, zdjęcie pochodzi z: pernod-ricard.com

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, obserwuj profil 40 procent.pl na Instagramie  i/lub Facebooku. Na zdrowie :)! Pij odpowiedzialnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *