Oto kilka inspiracji zakupowych na święta. Nie tylko na prezent. Te trunki z pewnością zaskoczą uczestników okołoświątecznych spotkań. Niektóre są już w zestawach prezentowych, do pozostałych można dokupić specjalne, świąteczne opakowanie.
Wódki i okowity do 100 zł
Klasztorna Porterówka
Dla mnie zdecydowany top wśród Klasztornych. Smaczny likier dla fanów ciemnego piwa. Jest tu sporo słodyczy, ale wciąż dominuje smak portera.
Czarna Perła – wódka z kwiatami czarnego bzu
Jedno z moich tegorocznych odkryć. Podwójne złoto podczas Warsaw Spirits Competition w kategorii wódki infuzjowane. Niesamowity kolor, bardzo duża pijalność i dobra cena. W półsłodkim smaku jest sporo czarnego bzu, ale mżna doszukac sie też owoców leśnych, czy piołunu.
Wódka żytnia malinowa
Delikatna wódka żytnia o wytrawnym smaku i bardzo bogatym, intensywnym, naturalnym aromacie świeżych malin. Bardzo atrakcyjna butelka. Świetna do schabu czy golonki.
Wódki i okowity za 100 – 150 zł
Wódka Łowczy
Tegoroczna premiera. Ciekawe połączenie destylatów z ziemniaka i grochu. Dla fanów czystej wódki, w której jednak można doszukać się smaku. U nas w eleganckim, solidnym kartoniku.
Jonston Botanical Vodka Lime & Habanero
Wódka botaniczna od Jonston Distillery, znanej wcześniej z produkcji wybornych rzemieślniczych ginów. Tu mamy nietuzinkową recepturę opartą o cytrusy i papryczkę habanero. W smaku wytrawna, z cytrusową goryczką i paprykowym aromatem. Nie jest pikantna.
Love Rose Jakob Haberfeld
Pyszny, słodki likier nie tylko dla zakochanych. Naturalne składniki i znakomity smak przypominający najlepszy dżem różany, czy pączki z różą i lukrem. Love Rose zapakowany jest elegancki kartonik.
Okowita ze śliwek. Podkarpacka Destylarnia Okowity.
Coś dla sympatyków tradycji. Klasyczny destylat ze śliwek w podkarpackim wydaniu. Charakterna, z wyrazistym śliwkowym zapachem i smakiem.
Geist z kwiatów czarnego bzu
Niezwykle bogaty w zapach i smak kwiatów i owoców czarnego bzu. Jedno z moich tegorocznych odkryć. Wystarczy powąchać, aby przypomnieć sobie słoneczne polskie lato na wsi.
Polish Forest Gin – zestaw prezentowy
Ten zestaw to prezentowy bestseller. Gin z polskich składników w eleganckim opakowaniu, które podkreśla klimat lasu. Trunek zestawiony z wyłącznie polskich składników.
HeFe wódka
Nowość! Niesamowita wódka zrobiona na bazie składników wykorzystywanych w piwie. Jeden z najbardziej przebojowych trunków Warsaw Spirits Competition 2022. Niby wódka, a smakuje trochę jak efekt pracy piwowara. Detalicznie dostępna tylko u nas.
Wódki i okowity za 150 – 200 zł
Jęczmień 2020 Podole Wielkie
Flagowy trunek od wiodącej polskiej gorzelni rzemieślniczej. U nas także w opcji z niezwykle eleganckim opakowaniem klasy premium. Dla fanów najlepszych wódek zbożowych, którzy w czystych destylatach doszukują się smaku. Znakomita towarzyszka dań tradycyjnej kuchni polskiej. Należy serwować w temperaturze pokojowej.
44 – Likier z Manufaktury Cieleśnica
Jonston Gin Kind of Blue
Kiedy jak nie w święta spróbować ginu, który zmienia kolor? Klikając w powyższy link do sklepu, możecie zobaczyć wideo jak to działa. Receptura Jonston Kind of Blue Gin wykorzystuje kwiat Klitorii Ternateńskiej, rośliny z rodziny bobowatych pochodzącej z Afryki a występującej dziś głównie w Azji. Dzięki temu, łącząc gin z tonikiem, zmienia się PH tego botanika, co powoduje zmianę koloru na… różowy.
Heritage Magnolia Gin
I jeszcze jeden gin. Najczęściej nagradzamy polski gin za granicą. Bardzo intensywny, bogaty zapach i świetny smak, który łączy kwiaty, cytrusy, jałowiec i nuty korzenne.
Okowita Jabłkowa Starzona Triple Head
I coś z innej beczki. Destylat jabłkowy starzony w węgierskim dębie, pierwsze napełnienie. Beczka nadała trunkowi pięknego, bursztynowego koloru. W aromacie i asmaku okowity jest sporo karmelu, pieczonych jabłek, cynamonu oraz trochę dębiny, pojawiają się też nuty wiśni i sporo przypraw. Przy okazji świąt, można porównać też z wersją, która nie była leżakowana w beczce.
Wódki i okowity powyżej 200 zł
Wasabi Farm Vodka
Prawdziwa eksplozja zapachu i smaku świeżego wasabi zawarta w wódce. Nie tylko do sushi.
Salty Barbara Podole Wielkie
Jedna z ciekawszych okowit piwnych. Efekt kooperacji AleBrowaru i gorzelni Podole Wielkie. Piwo owarzone w stylu goose zostało poddane destylacji w wiodącej polskiej destylarni rzemieślniczej.
Okowita z legnickiego pilsa
Prawdziwy rarytas. Okowita z piwa, które zostało poddane destylacji zaledwie kilkadziesiąt godzin po uwarzeniu. Najlepszy dotąd trunek stworzony przez Grochowica Spirits. Niesamowicie intensywny aromat chmielu i owoców tropikalnych a do tego łagodny smak z piwną goryczką.
Opakowanie prezentowe
Niektóre z powyższych trunków są już opakowane w eleganckie kartoniki. Pozostałe, można wręczyć, przykładowo, w takiej oto tubie.